Макарони со пилешко и јогурт – брз и вкусен ручек

Макарони со пилешко и јогурт – брз и вкусен ручек

Пилешко во јогурт со макарони – фантастичен ручек.

Состојки:

  • 350 гр макарони
  • 500 гр пилешки гради
  • 600 мл јогурт
  • 3 јајца
  • 1 лажичка сув зачин
  • 1,5 лажичка слатка зачинска пипер
  • 1,5 лажичка лук во прав
  • 3 лажици масло
  • 60 гр кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text