Проја мафини со пченкарно брашно и сирење

Проја мафини со пченкарно брашно и сирење

Одличен избор за доручек. За само неколку минути – само измешајте, ставете во калап и испечете.

Состојки:

  • 150 гр пченично брашно
  • 150 гр пченкарно брашно
  • 75 мл масло
  • 250 мл јогурт
  • 2 јајца
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 кесичка прашок за печиво
  • сирење по желба

Начин на подготовка:

  1. Соединете ги сите состојки, префрлете во намастени калапи и печете половина час на 200 степени.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text