Брз и вкусен ручек: Колбаси во сос

Брз и вкусен ручек: Колбаси во сос

Ви донесуваме одличен предлог за ручек!

Состојки

 • 4 колбси
 • 3 кисели краставички
 • 5 гр кромид во прав
 • 3 гр лук во прав
 • 3 гр сув босилек
 • 2 гр пипер
 • 2 лажички сенф
 • 100 гр чедар сирење
 • малку млад кромид
 • маслиново масло
 • 400 мл грчки јогурт
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Обварете ги колбасите. Додека се готват измешајте краставички, кромид во прав, лук во прав, сув босилек и пипер.
 2. Додајте сенф и изрендано чедар сирење. Додајте млад кромид и маслиново масло.
 3. Готовите колбаси ситно исечкајте ги, додајте ги во смесата и прелијте со грчки јогурт. Добро измешајте. Ставете во плех и печете на 220 степени 20 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text