Десерт за 10 минути – неодолива комбинација

Десерт за 10 минути – неодолива комбинација

Направете го овој одличен десерт за 10 минути.

Состојки:

  • 200 мл грчки јогурт
  • 2 лажички мед
  • 70 гр црно чоколадо
  • маслиново масло
  • 2 лажици експандиран ориз
  • 10 јагоди

Начин на подготовка:

  1. Измешајте грчки јогурт и мед. Изладете. Растопете чоколадо со малку масло. Наредете јагоди во чаша, преку грчки јогурт со мед, па преку експандиран ориз. Преку повторно јагоди, јогурт, ориз и залијте со чоколадо.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text