Здрав сок од овошје без шеќер и конзерванс – можете да го чувате до 1 година

Здрав сок од овошје без шеќер и конзерванс – можете да го чувате до 1 година

Вкусен и здрав сок од овошје без шеќер и конзерванс – можете да го чувате до 1 година.

Состојки:

  • 2 кг овошје (кајсии, праски)
  • 2 лимони
  • 2 л вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text