Доручек кој ќе ви ја даде потребната енергија: Комбинација од пиперки и јајца

Доручек кој ќе ви ја даде потребната енергија: Комбинација од пиперки и јајца

Брз и вкусен доручек…

Состојки:

  • 4-5 пиперки
  • 2-4 јајца
  • малку масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Пиперките измијте ги, исечкајте ги на парчиња, ставете масло во тава, печете ги пиперките, поклопете, печете, тргнете го капакот, печете и мешајте.
  2. Јајцата разматете ги и додајте ги во печените пиперки, додајте сол. Измешајте.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text