Летна руска салата – фантастичен рецепт

Летна руска салата – фантастичен рецепт

Летна руска салата – фантастичен рецепт.

Состојки:

 • 1/2 зелка околу 500 гр.
 • 200гр. конзервиран грашок
 • 2 моркови
 • 2 главици кромид
 • 200гр. сирење
 • 300гр. пилешка шунка
 • 200гр. кисела павлака
 • 200гр. мајонез
 • магдонос, бибер, маслиново масло, сол
 • сок од еден лимон
 • декорација – шери домати, магдонос, копар

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text