Спанаќ со крем сирење

Спанаќ со крем сирење

Здрав оброк од спанаќ и сирење…

Состојки:

 • 300 гр смрзнат спанаќ
 • 3 лажици пармезан
 • 100 гр крем сирење
 • 2 лажици павлака
 • 1/4 лажица лук во прав
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Одмрзнете го спанаќот во микробранова додека не се загрее, околу 6-7 минути.
 2. Загрејте сад со малку вода на средна температура и обварете го спанаќот.
 3. Додајте крем сирење и мешајте додека сирењето не се растопи.
 4. Додајте павлака и мешајте заедно, а потоа тргнете од оган. Конечно, додајте пармезан и измешајте.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text