Еве како сами да направите домашно полномасно сирење

Еве како сами да направите домашно полномасно сирење

Кога ќе пробате, веќе нема да купувате од продавница.

Можеби ќе ве изненади, но подготовката е многу едноставна.

Состојки:

  • 5 л млеко
  • 2 лажици оцет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кристална кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text