Домашен сладолед без шеќер и млеко: Потребни ви се 2 состојки

Домашен сладолед без шеќер и млеко: Потребни ви се 2 состојки

Најлесен начин да направите домашен сладолед.

Состојки:

  • 3-4 банани
  • 2-3 киви

Начин на подготовка:

  1. Исечете ги бананите и кивите и ставете ги во замрзнувач 2 часа. Потоа изблендирајте ги додека не добиете кашеста смеса. Послужете, а остатокот од сладоледот чувајте го во замрзнувач.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text