Пита со сирење од тава: Се пече само 10 минути, а потребни ви се само 3 состојки

Пита со сирење од тава: Се пече само 10 минути, а потребни ви се само 3 состојки

Еве како се прави вкусна пита со сирење.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1 лажичка слатка пипер
  • 100 гр чедар сирење
  • 2 кори

Начин на подготовка:

  1. Додадете слатка пипер во јајцата и изматете. Додадете рендано сирење и исцепкајте ја кората, па сè убаво измешајте. Во тавата ставете малку масло, па ставете ја смесата. Се пече поклопено на ниска температура околу 5 минути, па се врти и повторно се пече покриено.

https://youtu.be/lR0XSMlxm6s

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text