Чоколадни коцки со кокос: Колач кој ќе го обожавате!

Чоколадни коцки со кокос: Колач кој ќе го обожавате!

Чоколадни коцки со кокос: Колач кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 100 гр рендан кокос
  • 1 кондензирано млеко
  • 100 мл слатка павлака
  • 100 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Ставете го кокосот во тавата, па прелијте го со кондензирано млеко. Добро измешајте и ставете во фрижидер. Чоколадото растопете го со слатката павлака и прелијте преку. Ставете во фрижидер околу 3 часа.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text