Еве како да подготвите јунешки шницли како од ресторан – ВИДЕО РЕЦЕПТ

Еве како да подготвите јунешки шницли како од ресторан – ВИДЕО РЕЦЕПТ

Меки и сочни јунешки шницли. Се топат во уста…

Состојки:

 • 600 гр јунешки шницли
 • сол
 • рузмарин
 • ловоров лит
 • бибер
 • црвена пипер
 • лук
 • корен целер
 • пиперка
 • кромид
 • морков
 • доматен сос
 • брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

singlepost_text