Чорба од домати полна со витамини

Чорба од домати полна со витамини

Рецепт кој сигурно ќе ви успее!

Состојки:

  • 400 мл варени домати
  • 1 морков
  • масло, сол
  • листови магдонос

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

singlepost_text