Крцкава и вкусна пита со сирење и кулен од готови кори

Крцкава и вкусна пита со сирење и кулен од готови кори

Крцкава и вкусна пита од готови кори.

Состојки:

  • 100 гр тенки кори
  • 100 гр сирење
  • 50 гр кулен
  • 1 јајце
  • малку прашок за печиво
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Во лонец ставете малку топла вода и на врв на нож прашок за печиво и масло. Сирењето издробете го, додајте сечкан кулен и ставете јајце и се заедно изедначете. Една кора раширете на маса па премачкајте со вода и масло, преку неа уште една. Наредете, ставете фил, и свиткајте како што е приажано во видеото.
  2. Редете во намастен плех и печете на 200 степени околу 25 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text