Плетена погача на едноставен начин

Плетена погача на едноставен начин

Плетена погача на едноставен начин…

Состојки:

  • 200 мл млеко
  • 30 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 2 лажички сол
  • 50 мл масло
  • 100 гр кисела павлака
  • 2 јајца
  • 650 гр брашно
  • путер за премачкување
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text