Сос за паста од само 3 состојки

Сос за паста од само 3 состојки

Фантастичен сос за тестенини од само 3 состојки – еве како да го подготвите!

Состојки:

  • 800 гр домати од конзерва, излупени
  • 1 главица кромид
  • 6 лажици путер

Начин на подготовка:

  1. Кромидот пресечете го на половина, додајте путер и домати. Во тенџере динстајте на средна температура околу 45 минути. Мешајте повремено, а на крај извлечете ги парчињата кромид од тенџерето, а со остатокот од смесата прелијте ги тестенините.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text