Брз и неодолив брауни колач – само измешајте и испечете

Брз и неодолив брауни колач – само измешајте и испечете

Брз и неодолив брауни колач!

Состојки:

 • 100 гр овесни снегулки
 • 50 гр какао
 • 170 гр мед
 • 125 гр путер од кикирики
 • 2 банани
 • 2 јајца
 • 1 лажичка екстракт од ванила
 • 1/8 лажичка сол

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 180 степени, намастете сад со големина 20х20 и покријте го со хартија за печење.
 2. Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте да добиете густа и глатка смеса.
 3. Прелијте во подготвениот сад и печете 20 минути. Причекајте колачот да се излади, па исечкајте го на коцки и послужете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text