Еве како да подготвите чипс од тиквици

Еве како да подготвите чипс од тиквици

Еве како да подготвите чипс од тиквици на едноставен начин.

Состојки:

  • 1 тиквица
  • 1 лажица маслиново масло
  • сол
  • бибер
  • пипер

Начин на подготовка:

  1. Тиквицата исечкајте ја на тенки кругови. Измешајте маслиново масло, сол, бибер, пипер. Круговите тиквици извалкајте ги во ароматизирано масло и наредете на плех обложен со хартија за печење. Печете во загреана рерна на 220 степени 25-30 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text