Банана сладолед кој ќе го обожавате

Банана сладолед кој ќе го обожавате

Сладолед кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 2 исечкани замрзнати банани
  • 1 шолја бадемово млеко
  • 1 лажичка цимет
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки изблендирајте ги. Ако сакате сладолед на стапче, користете свежи банани и сѐ ставете во калапи, па во замрзнувач да стегне.

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text