Освежувачки овошен десерт – брза и едноставна подготовка

Освежувачки овошен десерт – брза и едноставна подготовка

Освежувачки овошен десерт!

Состојки:

  • 350 гр малини (вишни, јагоди, шумско овошје)
  • 50-100 гр шеќер во прав
  • 190 гр кисела павлака
  • 240 гр мелени плазма бисквити

Состојки за декорација:

  • 100 гр шлаг крем
  • 200 мл ладно млеко/вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text