Здрави и вкусни колачиња од урми, кокос и ореви

Здрави и вкусни колачиња од урми, кокос и ореви

Рецепт за вкусни и здрави колачиња…

Состојки:

  • урми
  • ореви или печени лешници
  • кокос
  • чоколадни трошки за декорација

Начин на подготовка:

  1. Во блендер измешајте околу 15-20 урми, лешници, ореви и кокос. Мешајте додека не добиете густа, но хомогена смеса.
  2. Доколку смесата е премногу густа додајте малку врела вода. Оставете ја смесата во фрижидер на половина час. Направете топчиња и чувајте ги во замрзнувач до сервирање.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text