Брзи и вкусни запечени лепчиња

Брзи и вкусни запечени лепчиња

Вкусни запечени лепчиња со богат фил…

Состојки:

  • 7 парчиња леб
  • 2 јајца
  • оригано
  • 100 гр кисела павлака
  • 60-80 гр сирење, кашкавал
  • 100 гр шунка

Начин на подготовка:

  1. Парчињата леб наредете ги во тепсија. Во чинија измешајте кисела павлака, јајца, сол, оригано. Додајте рендана шунка и кашкавал, па соединете. 
  2. Со добиената смеса премачкајте ги парчињата леб. Печете во загреана рерна на 230 степени 10-15 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text