Супер брз колач – едноставна подготовка

Супер брз колач – едноставна подготовка

Одличен брз рецепт за неодолив колач…

Состојки за подлога:

  • 180 гр кисела павлака
  • 100 мл млеко
  • 200 гр јафа кекс
  • 200 гр бисквити

Состојки за крем:

  • 100 гр бело чоколадо
  • 100 мл павлака за шлаг
  • 1 кесичка шлаг во прав
  • 50 гр шеќер во прав
  • 500 мл павлака за шлаг
  • декорација по желба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text