Вкусни колачиња од 4 состојки

Вкусни колачиња од 4 состојки

Вкусни колачиња од 4 состојки…

Состојки:

  • 2 јајца
  • 250 гр мелени ореви
  • 250 гр сечкани ореви
  • 180 гр шеќер во прав

Начин на подготовка:

  1. Со вилушка разматете јајца со шеќер во прав. Додајте мелени ореви, добро изедначете ја масата. Правете кифли и секоја кифла извалкајте ја во сечкани ореви.
  2. Печете во плех обложен со хартија за печење на 180 степени 35 минути.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text