Бразилско печиво кое се подготвува за 5 минути

Бразилско печиво кое се подготвува за 5 минути

Вкусно печиво со сирење кое се подготвува за 5 минути, а се пече 20 минути.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 70 мл маслиново масло
  • 160 мл млеко
  • 190 гр тапиока брашно
  • 130 гр фета сирење
  • 1 лажичка сол

Начин на подготовка:

  1. Измешајте јајце, масло, мелко, тапиока брашно, сол и издробено фета сирење. Добро соединете со миксер. Калапот за мафини премачкајте го со масло и ставете ја добиената смеса. Печете на 200 степени околу 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text