Брза торта со пишкоти

Брза торта со пишкоти

Брз и неодолив десерт кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 600 мл шлаг
  • 400 мл павлака
  • 70 гр шеќер во прав
  • 250 гр мандарини во сируп
  • 200 гр пишкоти
  • 500 мл Фанта
  • 5 гр цимет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман ТВ“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text