Како пирето од компири да биде совршено кремасто? Само додајте ја оваа состојка додека се готви

Како пирето од компири да биде совршено кремасто? Само додајте ја оваа состојка додека се готви

Пирето е еден од најпопуларните прилози кај нас.Доколку сакате секој пат да успее и да биде совршено кремасто, имаме трик за вас!

Тајната лежи во коцка за супа – а во зависност од тоа кое месо ќе го послужите со пирето, можете да користите говедска или пилешка коцка.

Зачините од коцката за супа ќе го подобрат вкусот на компирот, а благодарение на нив пирето ќе биде покремасто.

Рецепт: Во зовриена вода додадете малку морска сол и коцка за супа, и гответе ги компирите на вообичаен начин. Кога ќе се сварат компирите, додадете малку путер и млеко и изгмечете како сакате, со жица или миксер.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text