Силен природен лек за имунитет за 5 минути – помага и при слабеење

Силен природен лек за имунитет за 5 минути – помага и при слабеење

Природен антибиотик за целото семејство, со атрактивен вкус.Потребни состојки за едно лице (за три дена): половина лимон, 3 лажици мед, 1 лажичка куркума, половина лажичка цимет, половина лажичка рендан ѓумбир.

Измешајте ги сите состојки и чувајте во фрижидер. Измешајте 1 лажичка од оваа смеса во чаша вода или чај (може и со млеко или јогурт).
Останете здрави и расположени.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text