Полнета пица погача: Повкусна вечера не сте јаделе

Полнета пица погача: Повкусна вечера не сте јаделе

Често ќе ја правите!

Состојки:

 • 200 мл млеко
 • 1 лажица шеќер
 • 5 г сув квасец
 • 4 лажици масло
 • 1 јајце
 • 360 гр меко брашно
 • 1 лажичка сол

За полнење:

 • 150 гр тврдо сирење
 • 150 гр фета сирење
 • 150 гр шунка
 • кулен
 • магдонос
 • оригано

 

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text