Лепеза компир полнет со сирење и сланина – неодоливо вкусен

Лепеза компир полнет со сирење и сланина – неодоливо вкусен

Лепеза компирот претставува спој од совршен вкус на сланина и пармезан, збогатен со свежи зачини…

Состојки:

  • 600 гр компири
  • масло
  • бибер, мелен
  • буковец
  • сув зачин, сол
  • рузмарин, мајчина душица
  • 150 гр сува сланина
  • пармезан, рендан

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text