Оригинален рецепт за вкусна проја

Оригинален рецепт за вкусна проја

Оригинален рецепт за вкусна проја.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 2 шолји пченкарно брашно
  • 2 шолји бело брашно
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 1 шолја јогурт
  • 1 шолја кисела вода
  • половина шолја масло
  • сирење / спанаќ

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте ги сите наведени состојки и мешајте додека не добиете компактна смеса. Истурете во тепсија и печете околу половина час на 180 степени.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text