Здрав почеток на денот: Пудинг од кокосово млеко

Здрав почеток на денот: Пудинг од кокосово млеко

Здрав почеток на денот: Пудинг од кокосово млеко.

Состојки:

  • 200 мл кокосово млеко
  • 3 лажици чиа семе
  • 1 лажица сируп од агава
  • 6 јагоди со средна големина (може и замрзнати)
  • 2 прстофата бурбон ванила во прав
  • 1 прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Во сад за матење ставете ги сите состојки (освен јагодите). 
  2. Кога смесата ќе се изедначи, ставете ја содржината во чаши, додадете исечени јагоди и ставете ги во фрижидер 4 часа.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text