Природен рецепт за зајакнување на имунитетот – Моќна комбинација од 4 состојки

Природен рецепт за зајакнување на имунитетот – Моќна комбинација од 4 состојки

Рецепт за зајакнување на имунитетот од ѓумбир, мед, лимон и лук. Природен лек кој го зајакнува имунолошкиот систем и го штити нашето здравје. Помага при лекување на настинки, инфекции, спречува замор.

Состојки:

  • 200 гр ѓумбир
  • 300 гр мед
  • 6 чешниња лук
  • 2 лимони

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text