Вкусен ручек од пилешко за 20 минути

Вкусен ручек од пилешко за 20 минути

Ручек за 20 минути.

Состојки:

  • 6 парчиња бело месо
  • 200 гр свински врат Пекабеско
  • 1 крем супа од печурки
  • 2 лажици маст
  • сол
  • зачин

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ги шницлите тенко, исчукајте ги со чекан, посолете и додајте зачин.
  2. На секоја шницла ставете по неколку парчиња свински врат. Месото свиткајте го во ролни и прицврстете со чепкалки.
  3. Секое парче извалкајте го во крем супа од печурки (во правот од кесичката). Ролните пржете ги на врела маст 15 минути вртејќи ги од сите страни.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text