Едноставен рецепт за најбрзиот колач со џем!

Едноставен рецепт за најбрзиот колач со џем!

Едноставен рецепт за најбрзиот колач со џем!

Состојки:

 • 4 јајца
 • 12 лажици шеќер
 • 12 лажици масло
 • 12 лажици млеко
 • 12 лажици брашно
 • 1 прашок за печиво
 • џем (по ваш вкус)
 • 1 лажица црн крем

Начин на подготовка:

 1. Од јајцата, шеќерот, маслото, млекото, брашното и прашокот за печиво изматете смеса за кора.
 2. Смесата преполовете ја, па во едниот дел додајте лажица црн крем.
 3. Едниот дел испечете го на половина (180 степени), па премачкајте со џем. Врзџемот додајте ја другата смеса и вратете го колачот да се испече.
 4. Изладениот колач посипете го со шеќер во прав.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text