Направете освежувачка напивка за слабеење

Направете освежувачка напивка за слабеење

Ако сакате да ослабнете, еве рецепт за детокс вода која ќе ви помогне во тоа.

За оваа напивка потребни ви се: ѓумбир во прав, мента, магдонос, рузмарин, лимон, краставица и вода.

Се подготвува многу лесно, а состојките на водата му даваат пријатен и освежувачки вкус.

Постапката за подготовка детално погледнете ја во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text