Диетален тост сендвич за доручек

Диетален тост сендвич за доручек

Диетален тост сендвич за доручек.

Состојки:

  • 2 парчиња темен тост леб со семки
  • малку намаз од лесно сирење
  • 2 лажички ајвар
  • виолетова зелка
  • 1 парче пилешка шунка

Начин на подготовка:

  1. Од едната страна од тостот намачкајте ајвар, од другата со сирење, наместо намаз секогаш може да се користи младо сирење. 
  2. Преку се става виолетова зелка и парче пилешка шунка, се става во тостер малку да се порумени.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Чоколадни мафини

Капкејк мафини

Ултра брзи пица мафини

Мафини од банани

Брзи овесни мафини

ВИДЕО: Мафин рози од јаболко

singlepost_text