Брз колач со пишкоти

Брз колач со пишкоти

Најбрзиот колач кој некогаш сте го пробале. Ќе го правите често за домашните, за изненадни гости, но и за себе – ќе го обожавате!

Состојки:

  • 4 јајца
  • 1 шолја млеко
  • шеќер по вкус
  • 1 банана
  • пишкоти
  • екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Направете домашен пудинг така што ќе разматите 4 јајца, шолја млеко и шеќер по вкус. Додајте малку екстракт од ванила и гответе додека смесата не стане густа.
  2. Во смесата исечкајте банана, а потоа во мали чинии (чаши) редете пишкоти па пудинг и така додека не ги наполните садовите.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text