Највкусните компири со зачини

Највкусните компири со зачини

Едноставна подготовка, вкусно јадење…

Состојки:

 • компир
 • зачини
 • бибер
 • сусам
 • сончоглед
 • масло
 • 3-4 лажици пченкарно брашно
 • црвена пипер
 • буковец

Начин на подготовка:

 1. Компирите исчистете ги, исечкајте ги на парчиња, додајте масло, павлака, зачин, сусам, сончоглед, црвена пипер, буковец и на крај пченкарно брашно. Добро измешајте. 
 2. Распоредете на тепсија обложена со хартија за печење. Печете на 250 степени околу 30 минути.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text