Слатка салама со печени лешници – фереро вкус

Слатка салама со печени лешници – фереро вкус

Нешто брзо и едноставно, а повторно фантастичн вкус и изглед.

Состојки:

  • 100 гр маргарин или путер
  • 100 гр чоколадо
  • 1 лажица какао во прав
  • 250 гр мелени бисквити
  • 50 гр шеќер во прав
  • 100-150 гр печени лешници
  • 30 мл вода
  • 50 гр шеќер во прав за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text