Топчиња од една смеса – 4 различни вкусови, 120 колачиња

Топчиња од една смеса – 4 различни вкусови, 120 колачиња

Непечни колачиња, од една смеса 4 различни вкусови.

Состојки:

  • 1,2 кг мелени бискити
  • 150 гр шеќер во прав
  • 500 гр путер или маргарин
  • 30 гр ванилин шеќер или 2 лажици арома од ванила
  • 200 гр бело чоколадо
  • 200 мл вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text