Намаз од ореви: Можете да го користите како фил за торти, да го намачкате на леб или да направите предјадење

Намаз од ореви: Можете да го користите како фил за торти, да го намачкате на леб или да направите предјадење

Вкусен намаз од ореви. Можете да го користите на повеќе начини. За доручек или вечера намачкајте на леб. Исто така можете да филувате торта. Можете и да наполните корпички од тесто за феноменално предјадење.

Состојки:

  • 60 гр ореви
  • 200 гр крем сирење
  • 1 лажичка сируп од урми или мед

Начин на подготовка:

  1. Во блендер ставете ореви, крем сирење и мед. Добро соединете и вашиот намаз е готов.

singlepost_text