Топло чоколадо со пенасти бонбони

Топло чоколадо со пенасти бонбони

Вкусен рецепт за топло чоколадо…

Состојки:

  • 1 шолја врело млеко
  • 2 реда млечно чоколадо
  • неколку пенасти бонбони

Начин на подготовка:

  1. Во шолја врело млеко ставете чоколадо и мешајте додека не се растопи.

     

  2. Преку наредете пенасти бонбони и послужете.

Уживајте!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text