Рецепт за посни ванилици

Рецепт за посни ванилици

Рецепт за ванилици – посна верзија.

Состојки:

  • 250 гр посен маргарин
  • 125 гр шеќер во прав
  • кора од половина лимон
  • сок од половина лимон
  • 1 ванилин шеќер
  • 50 гр ореви
  • 500 гр брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text