Компир со подварок: Посен ручек кој можете да го правите со кисела или слатка зелка

Компир со подварок: Посен ручек кој можете да го правите со кисела или слатка зелка

Посен ручек кој можете да го правите со кисела или слатка зелка.

Состојки:

  • 700 гр компири
  • маслиново масло
  • 2 мали главици кормид
  • 500 гр подварок
  • рузмарин

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ги компирите на парчиња. На маслиново масло пропржете додека не добијат златна боја. Потоа додајте крупно сечкан кромид. Додајте подварок и пржете заедно 15-20 минути. Зачинете со рузмарин, посолете и побиберете.

Добар апетит!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text