Еве како да направите омлет во микробранова

Еве како да направите омлет во микробранова

Брз и вкусен омлет од микробранова.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 2 лажици варено или печено пилешко
  • 2 лажици сечкани домати
  • 2 лажици сечкан кромид
  • 1 лажица сечкана пиперка
  • малку рендано сирење
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Скршете јајце и разматете го во широка керамичка шолја. Во јајцето додајте кромид, домати, пилешко, пиперка, сол и бибер и добро измешајте, а на врвот ставете рендано сирење. 
  2. Ставете во микробранова на најјака моќност 60 секунди,извадете од шолја и послужете.

Добар апетит!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text