Само 1 банана и 2 јајца! Нема трикови – едноставен рецепт за доручек

Само 1 банана и 2 јајца! Нема трикови – едноставен рецепт за доручек

Најбрзиот и наједноставен рецепт за палачинки од банана.

Состојки:

  • 1 зрела банана
  • 2 јајца
  • путер или масло
  • јаворов сируп, џем, шеќер во прав или други додатоци

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

singlepost_text