Банана торта која не се пече

Банана торта која не се пече

Многу едноставен и брз рецепт, а резултатот е фантастична банана торта.

Состојки за кора:

  • 200 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 50 гр црно чоколадо
  • 5 лажици соино млеко или обично
  • 3 банани

Состојки за пудинг:

  • 400 мл соино млеко, а може и обично
  • 2 кесички пудинг во прав од ванила
  • 3 лажици шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бригита“:

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text