Брзи и едноставни колачи без печење од само 4 состојки

Брзи и едноставни колачи без печење од само 4 состојки

Брзи и едноставни колачи без печење од само 4 состојки.

Состојки:

  • 250 гр бисквити
  • 5 лажици путер од кикирики
  • 80 гр путер
  • 200-220 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text